Brīvdabas kalēja smēde. Ekskursijas pie kalēja.

"DUDU ligzdas" brīvdabas smēde vasaras sezonā piedāvā praktiskas nodarbības skolēniem, izglītojošas ekskursijas mazajiem un izbraukumus uz svētku norises vietu. Ekskursijās pārsvarā tiek parādīta dzelzs karsēšana ēzē, sakaitēta metāla kalšana un konkrētu metāla priekšmetu izgatavošana. Drosmīgākie paši tiek aicināti pie kalšanas darbiem. Piemēram, izkalt naglu vai krampīti. Kāzu rīkotājiem piedāvājam līgavai un līgavainim pie kalēja Gata Pīpkalēja iziet dažādus pārbaudījumus. Kalējs kāzās dos jaunajam pārim izbaudīt kalēja darbnīcas ikdienu. Ar izklaižu organizētājiem parasti apspriežam kalēja uzdevumu pasākumā. Šim pasākumam speciāli izstrādāta mājas lapa: Smede.lv- Kalšana pasākumos, kalējs kāzās.


DUDU smēde - ekskursijas pie kalēja


DUDU smēde - pasākumi pie kalēja

Pakalpojumu cenas.

Ekskursiju rīkotājiem vēlams plānot grupas, kuras nepārsniegtu lielākais desmit cilvēku skaitu. Lielākām grupām jādomā kādas papildus aktivitātes, un kalšana notiek uz maiņām.

Skolēnu/jauniešu grupas līdz 10 personām (Čika kalšana vai naglas galvas kalšana) - 80 eur/~1-1,5h;
Kāzām jeb kalējs kāzās - kalšanas rituāls (Laimes naglu kalšana vai mezgla siešana. Putnu būra likšana) - 80 eur/~1-1,5h;
Kalēja izbraukums ar piedalīšanos pasākumos - sākot ar 45 eur/h + transporta izdevumi (izrunājam individuāli). Visu dienu apmēram no pl. 10:00 līdz 18:00 ir 250 eur + transporta izdevumi (tiek atrunāti atsevišķi). Cenās iekļauta 4 h iekraušanās/izkraušanās. Minimālais ir 4h stundas pasākumā. Nav nepieciešams trīs fāžu (380v) pieslēgums. Pietiek ar parasto 220v pieslēgumu.


Monētu kalšana. Monētu kalējs.

"DUDU ligzdas" brīvdabas smēdē uz vietas piedāvā apmeklētājiem monētu kalšanu ar latvju zīmēm un Salacgrīvas novada simboliku.
Iespējams pasūtīt arī individuāli izstrādātas kaltas monētas. Uz tām var būt jūsu uzņēmuma logotips, kāzu simbolika vai kāds ģērbonis. Tas pēc jūsu vēlmēm. Lai izkaltu metāla monētu nepieciešama forma. Ja divas puses, tad divas formas. Vienas unikālas formas izveide maksā 70 eur. Vienas monētas cena 2,00 eur. Monētu skaits nav ierobežots. Var pasūtīt kaut vienu. Monētu kalšanu var apvienot ar radošo darbnīcu. Vairāk: Smede.lv - Monētu kalšana, monētas dāvināšanai.


DUDU smēde - monētu kalšana, kaltas monētas

Suvenīru monētu kalšana. Noskaties video.


Amatniecības, mākslinieku un majražotāju veikals
Mājas lapu uzturēšana
Mājas lapu izstrāde
Kalēja meistardarbnīca, kalējs pasākumos, monētu kalšana